ŁÓDŹ BAJKOWA: FERDYNAND WSPANIAŁY

  1. Strona główna
  2. Wydarzenia
  3. ŁÓDŹ BAJKOWA: FERDYNAND WSPANIAŁY

Wydarzenie

ŁÓDŹ BAJKOWA: FERDYNAND WSPANIAŁY

Galeria Łódzka
2.06.2023

Na bajkowym szlaku turystycznym spotkacie dziesięć postaci ze znanych filmów animowanych. Jedna z nich ma swoje miejsce przed naszą galerią!

Łódź to stolica polskiej animacji – w wytwórni Se-Ma-For powstało wiele kreskówek, na których wychowały się pokolenia: „Miś Uszatek”, „Przygody Misia Colargola”, „Zaczarowany ołówek”, „Plastusiowy pamiętnik” czy „Przygody kota Filemona”. Bohaterowie tych bajek doczekali się pomników, które znajdują się w różnych miejscach naszego miasta i tworzą jedyny w swoim rodzaju szlak turystyczny „Łódź bajkowa”. Galeria Łódzka ma swój udział w tym przedsięwzięciu – ufundowała rzeźbę sympatycznego psa, który marzył, by stać się człowiekiem. Ferdynanda Wspaniałego z lubianej opowieści Ludwika Jerzego Kerna spotkacie przy wejściu głównym do Galerii.

Wybierzcie się szlakiem bajkowych postaci i przy każdej rzeźbie odbierzcie pieczątkę. Po zebraniu minimum ośmiu pieczątek zdobędziecie Odznakę Krajoznawczą PTTK „Łódź bajkowa”.

Oto bohaterowie, których spotkacie na szlaku:

Miś Uszatek

Miś Colargol

Pingwin Pik-Pok

Filemon i Bonifacy

Piotruś i jego pies Pimpek z „Zaczarowanego ołówka”

Plastuś

Trzy Misie

Wróbel Ćwirek

Maurycy i Hawranek

Ferdynand Wspaniały

 

Pieczątkę potwierdzającą odwiedziny u Ferdynanda Wspaniałego można otrzymać w Biurze Parkingu Galerii Łódzkiej na 2 piętrze.